Kolejny dzień obfitych opadów śniegu w Moskwie spowodował spore utrudnienia w transporcie i komunikacji publicznej. Najdłuższy korek miał długość 10 km. Tymczasem okazuje się, że tegoroczny grudzień może być najcieplejszy od minimum 113 lat

Obfite opady śniegu w Moskwie trwają od tygodnia. Poniedziałkowy śnieg wywołał spore utrudnienia m.in. na drogowym pierścieniu wokół Moskwy oraz okolicznych odcinkach autostrad.

Pojazdy poruszały się z prędkością około 25-30 km/h. Największe korki odnotowano we wschodniej i południowo-wschodniej części regionu moskiewskiego.

Korki i zatory

Na jednej z ulic zator miał 10 kilometrów długości. Trudne warunki panowały także na kilku trasach wyjazdowych z Moskwy. Przez kilka godzin ruch w promieniu 20 km od obwodnicy stolicy Rosji był sparaliżowany. Doszło też do kilku niegroźnych karamboli.

Miejskie służby odpowiedzialne za transport oceniły poniedziałkową sytuację drogową w Rosji jako trudną. Synoptycy przewidują, że obfite opady śniegu powinny lada chwila ustąpić. Po nich, z zachodu ma nadejść gwałtowna odwilż.

Najcieplejszy grudzień w historii

Tymczasem tegoroczny grudzień prawdopodobnie zapisze się jako najcieplejszy w Mokswie od minimum 113 lat. W stolicy Rosji zanotowano średnią temperaturę miesiąca na poziomie 4,1 st. C. Poprzedni rekord padł w 1898 roku, kiedy na termometrach moskwiczan było 3,3 st. C.

Typowa, średnia temperatura w grudniu dla Moskwy wyniosi -7,4 stopni st. C.

 

Źródło: Źródło: PAP/EPA, rt.com, france24.com, tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating