Akcja rosyjskich antyterrorystów w dzielnicy Kratowo w obwodzie moskiewskim. Napastnik zabarykadował się w domu i otworzył ogień do przechodniów. Po akcji policji napastnik uciekł i jest teraz poszukiwany.

Jak donosi „Tass”, w ataku zginęły cztery osoby, a trzy są ranne. Stan dwóch jest określany jako krytyczny. Napastnik strzelał z broni myśliwskiej. Podpalił także jeden z domów.

Strzelec zabarykadował się w prywatnym domu i rzucił w kierunku służb dwa granaty. Kordon antyterrorystów otoczył budynek, jednak mężczyźnie udało się z niego uciec. Mężczyzna został znaleziony w lesie i zablokowano mu drogę ucieczki. Trwają negocjacje.

Według portalu „Lenta”, podczas wymiany ognia między napastnikiem a służbami, jeden z żołnierzy Rosgwardii został lekko ranny.

Jak poinformowała policja, napastnik to 49-letni Igor Z. Według „Tass”, w przeszłości był żołnierzem i uczestniczył w konflikcie w Czeczenii. Jego sąsiedzi uważają, że mężczyzna cierpiał na chorobę psychiczną.

Jak wynika z informacji agencji „Interfax”, mężczyzna może pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Prawdopodobnie przed atakiem pokłócił się z sąsiadami.

 

Transmisja na żywo.

Źródło: rmf24, PAP
0 0 votes
Article Rating