Rekordowe upały w Hiszpanii. W Murcji w południowo-wschodniej części kraju termometry wskazują nawet 33 stopnie Celsjusza. To najwyższe temperatury jakie odnotowano w tym regionie w pierwszej połowie marca od ponad 30-tu lat.

Rekordowa jak na marzec temperatura wystąpiła również w miejscowości Salamanka (27 st. C) na zachodzie kraju. W Oviedo na północy temperatura doszła do 32 st. C. Jest to o pięć stopni wyższa wartość od poprzedniego rekordu temperatury powietrza w marcu.

– Jest zbyt gorąco jak na marzec, jednak spacerowanie po mieście w taką pogodę jest na prawdę wspaniałe – zachwycała się jedna z mieszkanek Hiszpanii.

 

Zaskoczeni turyści

Ludzie cieszą się z tak pięknej pogody i chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Turyści jednak nie do końca byli przygotowani na takie upały.

– Gdy w ubiegłym roku przyjechałem tutaj w maju to było bardzo zimno. Jestem z Kolumbii i nie spodziewałem się takiej pogody. Zabrałem ze sobą tylko zimowe ubrania – mówił turysta.

Wysokie temperatury sprawiły, że wiele osób chciało się ochłodzić w wodzie, dlatego chętnych do kąpieli w morzu również nie brakowało.

 

Nadchodzi ochłodzenie

Za upalną pogodę odpowiada wyż, który zapewnia słoneczną i gorącą aurę w całej Hiszpanii. Jednak wymarzona pogoda nie potrwa długo. Meteorolodzy informują, że do Hiszpanii zbliża się ochłodzenie.

Temperatura powietrza w sobotę w Hiszpanii – godz. 14 (Ventusky)

Źródło: ENEX, wetteronline.de, tvnmeteo

 

0 0 votes
Article Rating