Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni, na wprost Ziemi znajduje się aktualnie duża dziura koronalna. Od dwóch dni w naszym kierunku emitowane są wysokoenergetyczne elektrony i wiatr słoneczny, który wkrótce wywoła burzę geomagnetyczną. Burza GM z dziury koronalnej poprzedzona jest zawsze burzą jonosferyczną powstałą na skutek gromadzenia się elektronów w jonosferze. Wiele osób odczuwa w tym czasie „szum uszny” i bóle głowy.

20161206_104030_1024_0193

Słońce 06.12.2016 r, 10:40 UTC, AIA193 (19.3nm).

Silny wiatr słoneczny powinien dotrzeć do ziemskiej magnetosfery w środę, 7 grudnia, a oddziaływanie powinno zakończyć się po około 2-3 dniach.

W czwartek, 1 grudnia napisałem i dokładnie potwierdziło się to:

Dziura koronalna wystąpi w okolicach równika słonecznego oraz największa jej powierzchnia znajdzie się na półkuli południowej. Na półkuli północnej w tym czasie może się również pojawić mniejsza dziura koronalna.

 


 

Osoby, które zapisały się do SOSms otrzymały już wcześniej informacje o dziurze koronalnej i burzy geomagnetycznej.

Można bezpłatnie zapisać się do trzech usług.

SMS3


Burze geomagnetyczne i burze jonosferyczne.

W trakcie burz geomagnetycznych występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują  głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz jonosferycznych, które pojawiają się przed burzami geomagnetycznymi i trwają wraz z nimi, dość często występuje u ludzi szum usznybóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości, o czym można poczytać na Forum.LosyZiemi.pl
Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają inne osoby, więc zachowajcie szczególną ostrożność w tych dniach.

Burza jonosferyczna spowodowana jest wysokoenergetycznymi elektronami, które emitowane są z dziury koronalnej.
Elektrony trafiają do jonosfery poprzez pasy Van Allena, następnie gromadzone są tam. Jonosfera rozszerzając się, generuje drgania magnetyczne.

 

W trakcie silnych burz geomagnetycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach geomagnetycznych silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania mocy drgań magnetycznych w osi pionowej (Z).

W trakcie burz geomagnetycznych można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach GM wulkan Etna we Włoszech.

Po burzach geomagnetycznych występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego.

Zjawisko to może być spowodowane zmianą oddziaływania jonosfery na warstwę atmosfery, co skutkuje zmianami ciśnień atmosferycznych. Po silnych burzach geomagnetycznych często tworzą się depresje ciśnieniowe na skutek zmniejszania się grubości jonosfery, co może prowadzić do załamania pogody i innych groźnych zjawisk.

To nic innego, jak „System naczyń połączonych”. Więcej informacji o tych zagadnieniach znajdziecie na naszym Forum.LosyZiemi.pl

 

Więcej informacji o aktualnej burzy GM można znaleźć na naszym Forum.

 

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.
Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

Źródło: LosyZiemi.pl
0 0 votes
Article Rating