Co najmniej 32 osoby zginęły w środę wieczorem czasu lokalnego w zachodniej Gwatemali w wyniku uderzenia tira w tłum ludzi stojących na nieoświetlonej drodze – poinformowały władze w tym kraju. Dziewięć osób przebywa w szpitalu w stanie krytycznym.

Ciężarówka wjechała w grupę ludzi, którzy wyszli na drogę, by sprawdzić, co stało się z osobą uderzoną wcześniej przez inny samochód – powiedział rzecznik miejscowej straży pożarnej Cecilio Chacaj, cytowany przez Reutera. AP pisze, że osoba ta zginęła w wypadku.

– Wygląda na to, że kierowca tira nie zauważył grupy ludzi na drodze i wjechał w nich – powiedział Chacaj.

Tragiczny wypadek

Do tragicznego wypadku doszło w gminie Nahuala, na zachód od stolicy kraju, Gwatemali.

„W tej chwili koordynujemy nasze działania, aby zapewnić pełne wsparcie krewnym ofiar” – napisał na Twitterze prezydent Gwatemali Jimmy Morales i złożył rodzinom ofiar „najszczersze kondolencje”.

Środowy wypadek był jednym z najtragiczniejszych, do jakich doszło w Gwatemali w ostatnich latach. W 2013 r. autobus spadł z klifu, w wyniku czego śmierć poniosły 43 osoby.


 

Źródło: PAP, tvn24, http://cronio.sv/internacionales/video-fotos-tragedia-trailer-atropella-a-una-multitud-y-ya-se-cuentan-mas-de-30-fallecidos/
0 0 votes
Article Rating