Upadek z łóżka, zatrucie, czy spadający meteoryt – to rzadkie, ale realne, przyczyny śmierci. Listę krajów, w których zgon z takiej rzadkiej przyczyny jest najbardziej prawdopodobny, publikuje BBC.

Jeżeli ktoś chciałby umrzeć z powodu upadku z drabiny, to najbardziej prawdopodobne jest to w Republice Czeskiej. Upadek z łóżka jako przyczyna zgonu jest najbardziej prawdopodobny na Węgrzech. Śmierć z powodu wypadku z kosiarką do trawy, to specjalność Stanów Zjednoczonych. Na raka najczęściej umiera się w Danii, na cukrzycę na Mauritiusie, a na astmę na Fiji.

Smutną specjalizację – samobójstwo – mają odpowiednio Korea Południowa w przypadku kobiet i Litwa w przypadku mężczyzn. Śmierć z powodu chorób serca, najbardziej prawdopodobna jest na Ukrainie, z powodu narkotyków w Afganistanie, a z powodu uderzenia meteora na Antarktydzie.

Rosja dominuje w dziedzinie zatruć, a Polska nie ma żadnej światowej specjalności. Powód do dumy mają za to mieszkańcy Japonii, która jest globalnym liderem w dziedzinie śmierci ze starości.

Źródło: BBC, wiadomosci.wp.pl
0 0 votes
Article Rating