Singapurski Oasia Hotel Downtown został uznany najpiękniejszym wieżowcem na świecie – wynika z najnowszego rankingu Best Tall Building Worldwide 2018. Budynek ma 190 metrów wysokości i elewację, po której pną się rośliny.

Tak wygląda Oasia Hotel Downtown

 

 

Oasia Hotel Downtown zlokalizowany w Singapurze, w dzielnicy Tanjong Pagar. Został on zaprojektowany przez pracownię WOHA i mieści 314 hotelowych pokoi. Na jego terenie znajduje się odkryty basen, taras, restauracja oraz bar.

American Copper Buildings składa się z dwóch wież

Najpiękniejszy

Budowlę nazywaną „tropikalną wieżą” wyróżnia niezwykła fasada, która została obłożona czerwonym aluminium. Z kolei pnące się po elewacji liczne rośliny (54 gatunki) dopełniają ciekawy kolorystycznie efekt.

– Ten projekt wygrał nie tylko ze względu na elewację, ale także jego znaczne zaangażowanie w przestrzeń publiczną. Ponad 40 procent wieżowca stanowią ogólnodostępne tarasy – powiedział Antony Wood, dyrektor Tall Buildings and Urban Habitat.

Najpiękniejszym wieżowcem w obu Amerykach wybrano zaś mieszczący się w Nowym Jorku American Copper Buildings. Budynek składa się z dwóch wież (164 i 143 metry), które w charakterystyczny sposób wyginają się w swoją stronę i są złączone szklanym przejściem.

Tak wygląda American Copper Buildings mieszczący się w Nowym Jorku

Stary silos

Z kolei tytuł najpiękniejszego wieżowca w Europie jury przyznało kopenhaskiemu The Silo. Budynek powstał w wyniku przebudowy starego silosu zbożowego mieszczącego się w porcie. Obecnie pełni on funkcje mieszkaniowe (znajduje się w nim apartamentowiec) oraz publiczne na najniższych kondygnacjach.

Najpiękniejszy wieżowiec w Europie – The Silo w Kopenhadze

The Silo powstał na fundamentach starego silosu zbożowego

 

 

 

 

Źródło: Daily Mail, cityam.com, tvn24bis.pl
0 0 votes
Article Rating