Jeden z astronautów przebywających obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) przygotował naleśnika z truskawkami i czekoladą. Reszta załogi nie była zachwycona jego popisem kulinarnym.

Życie z dala od domu bywa trudne. Tym bardziej, jeśli kilka miesięcy spędza się w kosmosie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jednak jeden z astronautów znalazł sposób na to, by chociaż na chwilę przywrócić sobie wspomnienia z Ziemi. Postanowił przygotować jedno ze swoich ulubionych dań – naleśniki z truskawkami.Astronauta Thomas Pesquet jest pierwszym francuskim dowódcą na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W przypływie kulinarnej weny wziął placek tortilli, posmarował go czekoladowym sosem i położył na niego pokrojone owoce.

„Najlepszy popis kulinarny”

Gdy skończył, postanowił nagrać, jak danie unosi się w stanie nieważkości. Europejska Agencja Kosmiczna udostępniła nagranie na swoim Twitterze.

– Oto mój najlepszy jak dotąd popis kulinarny: naleśnik z truskawkami i czekoladą. Proszę nie zwracać uwagi na to, że naleśnik jest w rzeczywistości tortillą – opowiadał Pesquet.

Niestety oryginalne danie z tortilli, czekolady i truskawek nie zostało przez wszystkich docenione.

– Moi koledzy z załogi byli bardzo rozczarowani, że moje umiejętności kulinarne są bliskie zeru. Wstydź się, Francuzie! – żartował Pesquet.

 

 

Źródło: ENEX, bbc.co.uk

 

 

0 0 votes
Article Rating