Napastnik, który zaatakował nożem policjantkę w La Chapelle-sur-Erdre na przedmieściach Nantes w zachodniej Francji, został postrzelony podczas próby zatrzymania. W wyniku odniesionych ran mężczyzna zmarł. Agencja Reutera podała, że policjantka jest w stanie krytycznym. Do zdarzenia doszło w piątek 28 maja.

Na razie nie wiadomo, jaki był motyw działania sprawcy. Według źródła związanego ze śledztwem podejrzany został zwolniony z więzienia w marcu tego roku, po tym, jak został skazany za przemoc. Podejrzany miał zaburzenia psychiczne i pracownicy więzienni zgłaszali, że radykalizował się w więzieniu – poinformowała Agencja Reutera.

Po tym, gdy zaatakował policjantkę, około 80 żandarmów, w tym oddział interwencyjny żandarmerii (GIGN) w Nantes, ruszyło za nim w pościg. Najpierw uciekał samochodem, który rozbił, a potem pieszo. W poszukiwaniach uczestniczyły dwa śmigłowce i trzy zespoły z psami.

Napastnik miał przy sobie zrabowany policjantce pistolet. Podczas zatrzymania napastnika doszło do strzelaniny, w której zostało rannych dwóch żandarmów. Trzeci doznał szoku. Żandarmeria podała najpierw, że sprawca ataku również odniósł obrażenia.

Wkrótce wystąpią średniej siły szczyty oddziaływań magnetycznych oraz jeden silny szczyt

Po kilkudziesięciu minutach przekazano jednak, że zatrzymany mężczyzna zmarł. „Żandarmi unieszkodliwili osobnika podejrzanego o atak nożem na policjantkę w La Chapelle-sur-Erdre” – potwierdził na Twitterze minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin.

 

ŹródłoPAP
0 0 votes
Article Rating