Po kilku dniach naukowcy z Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA odzyskali kontrolę nad Teleskopem Kosmicznym Keplera. Jego stan określają jako stabilny. Wkrótce rozpocznie dalsze badania Kosmosu.

Kosmiczny Teleskop Keplera odzyskał sprawność

Kosmiczny Teleskop Keplera odzyskał sprawność

Kosmiczny Teleskop Keplera przez kilka dni był w stanie awaryjnym. Specjalistą z NASA udało się nawiązać kontakt z maszyną. Póki co, maszyna funkcjonuje na najmniejszym stopniu zasilania, pobierając jak najmniej energii. Kepler nie jest jeszcze gotowy, by podjąć się kolejnych badań naukowych, ale specjaliści z NASA podają, że zrobią wszystko, aby w najbliższych dniach powrócił do pełnej sprawności.

Maszyna w tryb awaryjny przeszła 7 kwietnia.

 

Wkrótce dalsze badania

Kepler ma przed sobą postawioną kolejną misję. Jak tylko będzie w pełni sprawny, dołączy do trwającej kampanii obserwacyjnej centrum Galaktyki (Kampania 9). Jest to część misji K2, która zakończy się 1 lipca, gdy centrum Galaktyki znajdzie się poza polem widzenia kosmicznego obserwatorium. W ramach akcji K2 teleskop krąży po orbicie wokół Słońca, w tej samej odległości od naszej dziennej gwiazdy co Ziemia, ale wiele milionów kilometrów od naszej planety. Z tego względu maszyna znajduje się około 120 milionów kilometrów od Błękitnej Planety.

 

Ważne badania

Najważniejszym celem misji teleskopu Keplera jest znalezienie ziemiopodobnych planet pozasłonecznych. Został umieszczony na orbicie wokółsłonecznej 7 marca 2009 roku. 17 kwietnia 2014 roku dzięki niemu została odkryta pierwsza planeta pozasłoneczna typu ziemskiego o roboczej nazwie Kepler-186f, którą zobaczysz na poniższym materiale filmowym:

 

Źródło: NASA, tvnmeteo.pl
0 0 vote
Article Rating