Test najpotężniejszego w historii silnika rakietowego zakończył się sukcesem. Eksperci NASA przeprowadzili eksperyment z tak zwanym silnikiem pomocniczym w górach w stanie Utah.

NASA testuje najpotężniejszy na świecie silnik rakietowy który zostanie użyty w misji na Marsa

Moment włączenia silnika obserwowało z bezpiecznej odległości kilkaset osób. Urządzenie było przymocowane do podłoża i nie ruszyło się z miejsca. Test przeprowadzony w bazie niedaleko miasteczka Promontory trwał dwie minuty. Był to drugi i ostatni taki naziemny test.

NASA testuje najpotężniejszy na świecie silnik rakietowy który zostanie użyty w misji na Marsa 1

Obserwacje z bezpiecznej odległości

Obserwacje z bezpiecznej odległości

Testowany 77-tonowy silnik Orbital ATK

Testowany 77-tonowy silnik Orbital ATK

Misja na Marsa to na razie przyszłość. Teraźniejszość, to przygotowania takie, jak ten test NASA. To najpotężniejszy silnik rakietowy na świecie. Pierwszy test kosmiczny planowany jest za dwa lata. Amerykańska agencja kosmiczna próbuje jak może radzić sobie z obciętymi funduszami. Dzięki nowym rakietom miała odbyć się nowa misja na Księżyc. Ale prezydent Obama zakręcił kurek z pieniędzmi. Dlatego tę rakietę można nazwać… składakiem. Inżynierowie wzięli na warsztat silniki starych wahadłowców i podkręcili je na tyle mocno, że Mars teraz znów wydaje się w zasięgu ręki.

 

Źródło: tvn24bis
0 0 votes
Article Rating