Przepełniony autobus zsunął się w poniedziałek z górskiej drogi w Nepalu, w wyniku czego zginęły co najmniej 33 osoby, a rannych zostało 28. Pasażerowie wracali do rodzinnych wiosek po otrzymaniu pierwszych rekompensat za zeszłoroczne trzęsienie ziemi.

Nepal - Przepełniony autobus spadł z górskiej drogi -1

Autobus jechał do wioski Kartike Deurali, która znajduje się na jednym z najbardziej dotkniętych kataklizmem obszarów w Nepalu. Agencja Associated Press tłumaczy, że droga, którą poruszał się pojazd była bardzo wąska, a nawierzchnia śliska ze względu na obficie padające deszcze.

Nepal - Przepełniony autobus spadł z górskiej drogi -2

Silnik zgasł podczas podjazdu na wzgórze, a kiedy kierowca próbował go ponownie uruchomić, pojazd zaczął ześlizgiwać się z drogi– powiedziała AP jedna z pasażerek, która przeżyła wypadek. Powiedziała także, że autobusem jechało ok. 85 osób, z czego część podróżowała na dachu. Pojazd był też załadowany workami z ryżem oraz innymi produktami wiezionymi do wiosek.

Do wypadku doszło ok. 50 km na wschód od stolicy kraju – Katmandu. Według władz autobus spadł ok. 150 metrów. Na miejsce wysłano wojsko i policję. Służby próbują odnaleźć zwłoki kolejnych ofiar.

Nepal - Przepełniony autobus spadł z górskiej drogi -3

W Nepalu dochodzi do licznych wypadków drogowych, szczególnie w okresie monsunowym, który zaczyna się w czerwcu, a kończy we wrześniu.

W wyniku ubiegłorocznego trzęsienia ziemi w Nepalu zginęło prawie 9 tys. osób.

Źródło: APA, PAP, rmf24

0 0 vote
Article Rating