Front burzowy, któremu towarzyszyły ulewne deszcze, grad i silne porywy wiatru przeszedł w niedzielę wieczorem nad Niemcami, powodując znaczne szkody zwłaszcza w Bawarii, Saksonii-Anhalt i Saksonii. 

Według danych policji rannych zostało kilka osób. W mieście Forchheim na północy Bawarii wiatr zrzucił z motocykla 36-letniego kierowcę. Motocyklista został lekko ranny. Na autostradzie w okolicach Halle masy wody i błota uwięziły pięć samochodów. W czasie akcji ratunkowej jedna osoba została ranna.

W powiecie Salzland na południe od Magdeburga trąba powietrzna zrywała dachy i wyrywała drzewa. W niektórych miejscach uszkodzonych zostało ponad trzy czwarte domów – informowała policja. Dla poszkodowanych zorganizowano tymczasowe schronienia.

Również w Berlinie i Brandenburgii oraz południowo-zachodnich Niemczech w niektórych miejscach przeszły gwałtowne burze.

Ulewne deszcze zalały ulice, woda dostała się również do piwnic. Kilka dróg zostało tymczasowo zamkniętych. Utrudnienia dotyczyły także ruchu kolejowego i lotniczego.

Źródło: wiadomosci.wp.pl
0 0 votes
Article Rating