Nad niemiecką Hesją przeszło tornado, które pozrywano dachy z wielu domów. W Berlinie drogi usłane są gałęziami. Kilka osób trafiło do szpitali z poważnymi obrażeniami.

Gwałtowne burze od kilku godzin przetaczają się nad Niemcami i Czechami. Chmury wędrują z zachodu na wschód i w tej chwili docierają już do wschodnich krańców Niemiec i zachodnich Czech.

Wszędzie niebo przecinają pioruny, pada ulewny deszcz z gradem i wieje porywisty wiatr. Punktowo zjawiska powodują znaczne zniszczenia.

Tak właśnie było w ostatnich godzinach w mieście Frankenau w Hesji, w środkowo-zachodnich Niemczech. Nad centralną częścią miasta przetoczyło się tornado, które pozrywało dachy i dachówki z 37 domostw.

Porwana przez wiatr dachówka uderzyła w głowę kobietę. Pogotowie odwiozło ją do szpitala w stanie ciężkim.

Wiatr połamał dziesiątki drzew, które tarasują drogi w środkowej, południowej i wschodniej części Niemiec. Rolnicy i sadownicy stracili uprawy, ponieważ spadł grad o średnicy nawet 2 centymetrów.

Burze spowodowały na międzynarodowym lotnisku we Frankfurcie poważne opóźnienia. Podróżni oczekiwali na swój lot nawet kilkadziesiąt minut. W Górnej Bawarii połamane drzewo runęło na szopę i przygniotło znajdującego się w jej pobliżu mężczyznę.

W Badenii-Wirtembergii dwie kobiety zostały ranne, jedna na skutek uderzenia samochodu w powalone przez wiatr drzewo. Szlak kolejowy z Berlina do Drezna został zablokowany przez połamane gałęzie. W Berlinie strażacy ponad 130 razy wyjeżdżali do usuwania gałęzi i wypompowywania wody z zalanych dróg i piwnic.

Niepogoda utrzyma się we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju do wczesnych godzin nocnych. Szczególnie groźnie będzie we wschodniej Bawarii, gdzie spodziewany jest wiatr o prędkości nawet 115 kilometrów na godzinę, grad o średnicy 2 cm, a w ciągu godziny może spaść do 25 litrów wody na metr kwadratowy.

W samym Berlinie i na wschód od niego do godziny 22:00 obowiązuje ostrzeżenie przed wiatrem do 85 km/h i opadami rzędu 25 litrów na metr kwadratowy ziemi. Poniżej najnowsze zdjęcia z Frankenau.

Źródło: twojapogoda.pl

0 0 votes
Article Rating