Domniemany nożownik, który zranił w sobotę cztery osoby w Monachium, został zatrzymany przez antyterrorystów z oddziału specjalnego SEK – podał rzecznik policji w Monachium. Wszystkie ofiary doznały lekkich obrażeń, ich życie nie jest zagrożone.

Jak powiedział przedstawiciel służb, zatrzymana osoba odpowiada rysopisowi sprawcy, jednak z ostatecznym potwierdzeniem trzeba jeszcze zaczekać.

Domniemany sprawca próbował uciekać, został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Nożownik atakował przechodniów przed południem w okolicach Rosenheimerplatz w śródmieściu Monachium. Zranił cztery osoby. Dwie dalsze zaatakowane osoby nie odniosły obrażeń.

 

Nożownik na rowerze

Jak wcześniej informowała policja napastnikiem był ok. 40-letni mężczyzna ubrany w zieloną kurtkę treningową. Domniemany sprawca miał około 175 cm wzrostu, był korpulentnej budowy, miał zarost i był krótko ostrzyżonym ciemnym blondynem. Poruszał się czarnym rowerem, prawdopodobnie z plecakiem na plecach.

Zdaniem policji sprawca działał w pojedynkę. Motywy ataku nie są znane.

 

Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się
niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają innych.

 

Słońce – W sobotę kolejna dziura koronalna znajdzie się na wprost Ziemi i wygeneruje burzę jonosferyczną, na wschodzie wystąpił duży wyrzut plazmy

 

0 0 votes
Article Rating