Śnieg wręcz przygniótł Niemcy. Nie ma w tym cienia przesady. Z wyliczeń niemieckich meteorologów wynika, że pokrywa śnieżna na terytorium Niemiec ma masę 3,5 miliarda ton. To jednak nie koniec białej ofensywy. Według naukowców, w środę śniegu u naszych zachodnich sąsiadów ma być jeszcze więcej.

Ponieważ śnieg nadal pada i utrzymują się niskie temperatury, w środę może to już być nawet 6 miliardów ton. Śniegu oczywiście nikt nie waży. Jego masę meteorolodzy określają stosując model komputerowy o nazwie – jakże by inaczej – Snow. Sześć miliardów ton śniegu to ok. 13 proc. wód Jeziora Bodeńskiego – obliczyli naukowcy.

Niebezpiecznie na drogach

Śnieg, który w ostatnich dniach zasypuje przeważającą część Niemiec, stał się przyczyną co najmniej 800 wypadków, w których obrażenia odniosło 30 osób – podały w poniedziałek niemieckie media.

Intensywnym opadom towarzyszy drastyczny spadek temperatury. W niedzielę słupki rtęci wskazywały -8 st. C, podczas gdy w sobotę odnotowywano piętnaście stopni powyżej zera. W poniedziałek wieczorem temperatura spadnie do -15 st. C, powinno też mocniej śnieżyć – zapowiadają tamtejsi synoptycy.

Źródło: PAP, tm
0 0 votes
Article Rating