W nadchodzących dniach nad Niemcy spadnie miejscami nawet do 60 cm śniegu. W kraju obowiązują ostrzeżenia pogodowe. Władze wysyłają na drogi pługi i solarki.

Niemcy - opady śniegu

Nad Niemcami znajduje się obszar niskiego ciśnienia. To on sprowadza wilgotne masy powietrza nad ten kraj, a co za tym idzie śnieżyce. Lokalni synoptycy ostrzegają, że w piątek oraz w weekend w południowej części kraju może spaść spora dawka białego puchu. W niektórych regionach obowiązują ostrzeżenia pogodowe.

 

Wieczorem się uspokoi

W sobotę w pierwszej połowie dnia opady nie ustąpią. W południowej części kraju nadal będzie prószyć. Spodziewamy się, że spadnie do 5, lokalnie do 20 cm śniegu. Wieczorem strefa opadów powinna przesunąć się na południe w stronę Alp.

Ponieważ temperatura w ciągu dnia będzie się wahać w okolicy zera, lokalnie spadając poniżej zera służby spodziewają się utrudnień na drogach i chodnikach. Tak wysokie jak zapowiadane opady mogą powodować wiele utrudnień na drogach.

 

Utrudnienia w sąsiedztwie

Utrudnienia powodowane obfitymi opadami spodziewane także w krajach sąsiadujących.

W północnej części Hiszpanii spodziewane są na tyle intensywne opady śniegu i ochłodzenie, że w 13 prowincjach obowiązują ostrzeżenia. W Kantabrii od godz. 18 w piątek, 15 stycznia obowiązuje alert średniego, pomarańczowego, stopnia.

10-centymetrowa warstwa śniegu zasypała również graniczącą z Belgią, Luksemburgiem i Niemcami francuską wieś Longwy (Lotaryngia). Biały puch spowodował również chaos na belgijskich drogach, zasypując stolicę kraju, Brukselę.

 

Źródło: Deutsche Wetterdienst, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating