Na północy Niemiec pojawiły się bliźniacze tornada. Wiry powietrzne zostały zaobserwowane w niedzielę w okolicy miejscowości Szlezwik.

Niemcy - Wyjątkowo rzadkie zjawisko, w okolicy Szlezwik pojawiły się bliźniacze tornada -4

Gwałtowna pogoda w u naszych zachodnich sąsiadów doprowadziła do podtopień, ale także niezwykłych zjawisk atmosferycznych.

W niedzielę w Niemczech pojawiły się dwa bliźniacze tornada. Zjawisko wystąpiło około godziny 18 w okolicach miejscowości Szlezwik w najbardziej wysuniętym na północ kraju związkowym Niemiec Szlezwik-Holsztyn.

Bliźniacze tornada

To bardzo rzadkie zjawisko, szczególnie w tej części świata. Kilka wirów najczęściej jest dobrze widocznych tylko na początku burzy, zanim zmienią się one w osobne tornada.

Zjawisko było bardzo imponujące, a zarazem przerażające. Trąby powietrzna utworzyły się na polach i jak poinformowała straż pożarna Szlezwiku, nikt nie został rannych i obyło się bez ofiar.

Wiele osób informowało w mediach społecznościowych o wystąpieniu trąb powietrznych na północy kraju.

Niemcy - Wyjątkowo rzadkie zjawisko, w okolicy Szlezwik pojawiły się bliźniacze tornada -4 Niemcy - Wyjątkowo rzadkie zjawisko, w okolicy Szlezwik pojawiły się bliźniacze tornada -3 Niemcy - Wyjątkowo rzadkie zjawisko, w okolicy Szlezwik pojawiły się bliźniacze tornada -2 Niemcy - Wyjątkowo rzadkie zjawisko, w okolicy Szlezwik pojawiły się bliźniacze tornada -1

Źródło: shz.de, strangesounds.org, wikipedia, tvnmeteo
Schleswig
0 0 votes
Article Rating