Według opowieści pana Liu z Chin, należąca do niego owca urodziła szczeniaka. I rzeczywiście – trudno nie dostrzec podobieństw pomiędzy zwierzętami obu gatunków.

Tajemnicze narodziny miały miejsce w chińskiej prowincji Shaanxi. Liu Naiying przeglądał swój inwentarz, kiedy nagle spostrzegł, że tuż obok należącej do niego owcy pasącej się na polu, znajduje się nowonarodzone maleństwo. Bliższe rozpoznanie sprawiło jednak, że rolnik zaczął przecierać oczy ze zdziwienia – maluch okazał się z wyglądu mutantem będącym krzyżówką owcy i psa.

„Pasłem zwierzęta, kiedy nagle zobaczyłem na pastwisku owcę liżącą jej nowonarodzone jagnię. Młode było wciąż mokre” – powiedział rolnik z Państwa Środka. „Kiedy podszedłem, by sprawdzić jagnię – oniemiałem. Wyglądało bardzo dziwnie. Byłem przerażony. Przez 20 lat, odkąd hoduję owce, nie widziałem czegoś podobnego”.

Wieść o niezwykłych narodzinach szybko rozniosła się po okolicy, a rolnik, jego owca oraz „zbaraniały pies” stali się lokalnymi gwiazdami. Mężczyzna twierdzi, że odwiedziły go już tysiące osób, by na własne oczy zobaczyć niezwykłe zwierzę – poinformował dziennik „Daily Mail”.

Sceptycznie na całą sprawę spoglądają weterynarze i naukowcy. Ich zdaniem podobny „miks” nie jest w tym wypadku możliwy.

„To niemożliwe, by owca była w ciąży ze szczeniakiem” – powiedział Yue Guozhang, naukowiec z centrum naukowego zajmującego się zwierzętami hodowlanymi w Xi’an. „Bardziej prawdopodobne jest, że mamy do czynienia z nietypowym barankiem”.

(rc/ac)

 

Źródło: http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Piesowiec-to-czy-owcopies-Zobacz-niezwykle-zwierze,wid,13270144,wiadomosc.html

0 0 votes
Article Rating