Meteoryt spowodował wybuch koło lotniska w Managui, stolicy Nikaragui, i pozostawił po sobie spory krater – poinformowały nikaraguańskie władze.

Nikaragua - W nocy spadł meteoryt 3

Rzecznik rządu Rosario Murillo podał, że władze powołały specjalną komisję, mającą zająć się zjawiskiem określanym jako „relatywnie niewielki” meteoryt, który „najprawdopodobniej odpadł od asteroidy przelatującej w pobliżu Ziemi”.

Nikaragua - W nocy spadł meteoryt 2

Jest krater

Krater, który pozostał po nocnej eksplozji, ma średnicę 12 i głębokość 5 metrów – relacjonował przywoływany przez AP wulkanolog Humberto Saballos. Dodał, że nie wiadomo jeszcze, czy meteoryt uległ spaleniu, czy też jest zakopany.

– Musimy to lepiej przebadać, gdyż mógł to być lód, albo skała – powiedział. W celu wyjaśnienia tego, co zaszło, Nikaragua zwróci się o pomoc do międzynarodowych ekspertów.

Nikaragua - W nocy spadł meteoryt 1

Nikt nie widział?

Zaskakujące jest to, że nikt nie zgłaszał „smugi świetlnej” – mówił członek komisji ds. badania zjawiska, Wilfied Strauch. – Musimy zapytać, czy ktoś ma jakieś zdjęcie, albo coś innego – zauważył.

Mieszkańcy okolicy w nocy z soboty na niedzielę poinformowali o głośnej eksplozji, ale nikt nie widział nic niezwykłego na niebie.

0 0 votes
Article Rating