W najmniej oczekiwanym momencie zrestartował się komputer w jednym z norweskich szpitali. Doszło do tego podczas badania, kiedy pacjent znajdował się już pod narkozą.

Do zdarzenia doszło w szpitalu Østfold. Lekarze korzystali z komputera z systemem operacyjnym Windows 10. Urządzenie było niezbędne, by przeprowadzić badanie pacjenta. Ten znajdował się już pod narkozą, gdy komputer zaczął się aktualizować, a następnie zrestartował się. Winę za błędne ustawienia aktualizacji ponoszą informatycy.

Pacjentowi nic się nie stało, ale trzeba było zrezygnować z badania. Szpital nie miał bowiem zapasowego komputera z oprogramowaniem do przeprowadzania badań.

Pacjent wybudził się po godzinie od zdarzenia. Incydent nie był bezpośrednim zagrożeniem dla pacjenta, jednak narkoza powodowała niepotrzebne obciążenie organizmu – powiedział Jostein Vist, szef komisji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo pacjentów w szpitalu Østfold.

Podkreślił, że całe szczęście, iż do restartu komputera nie doszło podczas operacji. Wtedy zdrowie, a nawet życie pacjenta, mogłoby być zagrożone.

 

 

 

Źródło: ithardware.pl, twojezdrowie.rmf24
0 0 votes
Article Rating