W sobotę 17 lipca w wielu rejonach Wyspy Południowej w Nowej Zelandii ewakuowano setki mieszkańców z powodu powodzi wywołanych ulewnymi opadami deszczu – ogłoszono stan wyjątkowy – podaje RNZ.

W regionie Marlborough doszło do największej w historii powodzi, pobijając rekord z 1983 roku. Około 900 osób zostało ewakuowanych w bezpieczne miejsca.
Mieszkańcom zaleca się pozostawanie w domu i niewychodzenie na zewnątrz, wiele rejonów jest odciętych z powodu zalanych dróg.
RNZ informuje, że przy pomocy śmigłowca udało się uratować jednego człowieka, gdy wylała rzeka, a jego kamper znalazł się pod wodą, a mężczyzna wszedł na dach.
Gazeta New Zealand Herald podaje, że w okolicach miasta Buller poziom wody zwiększył się do wskaźników z 1926 roku. Dwie osoby ucierpiały przez zawalone drzewo.

18 500 km dalej – Powódź w Niemczech

Gwałtowne burze nad Niemcami, co najmniej 168 osób zginęło, w powiecie Ahrweiler zaginionych jest ponad 1300 osób, to największa od 300 lat powódź

Źródło: sputniknews.com, https://www.stuff.co.nz/the-press/news/west-coast/300359899/unimogs-rescue-boat-and-chopper-save-westport-people-trapped-in-floods, https://www.stuff.co.nz/national/weather-news/125770453/mandatory-evacuations-as-west-coasts-buller-river-rises-due-to-heavy-rain
0 0 votes
Article Rating