Amerykańska firma Space Perspective otworzyła rezerwacje lotów statkiem kosmicznym Neptune. Pierwsze podróże zaplanowane są na 2024 rok. Jednorazowo na statek może wejść ośmiu pasażerów i pilot. Loty mają się odbywać na pokładzie kapsuły przyczepionej do balonu wypełnionego wodorem. Statek wzniesie się na wysokość około 32 kilometrów, co zagwarantuje pasażerom fenomenalne widoki. Lot będzie kosztował 125 tysięcy dolarów.

Lot w kosmos w luksusowych warunkach

Szefowie Space Perspective obiecują, że lot ich balonem będzie w stanie zmieniać ludzkie życia. Ponieważ pasażerowie nie doświadczą stanu nieważkości, będą mogli korzystać z bogato wyposażonego baru, chodzić do łazienki i nosić dowolne stroje. Firma twierdzi, że kosmos może być świetnym miejscem na wzięcie ślubu, świętowanie urodzin czy spotkanie biznesowe.

Kapsuła, w której będą przebywali pasażerowie, zostanie wyposażona w panoramiczne okna, co pozwoli na dokładne fotografowanie planety. Jeśli wycieczkowicze poczują się zmęczeni, mogą wypocząć na wygodnych, pluszowych siedzeniach. Jeśli kogoś stać na zakup biletu podaję link do strony rezerwacyjnej.

 

 

Źródło: BBC
0 0 votes
Article Rating