Cztery dni trwała  silna burza geomagnetyczna, w piątek o północy zakończyła się. We wtorek wystąpiła krótka przerwa, którą widać na poniższym wykresie

Moc burzy geomagnetycznej 2014.08.16 5d

Moc burzy geomagnetycznej – ostatnie 120 godzin

Ostatnie 24 godziny

Ostatnie 24 godziny

Od godziny 13-tej czasu polskiego znów jest burza geomagnetyczna.

Moc burzy geomagnetycznej 2014.08.16 24h4

W trakcie burz występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują  głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz geomagnetycznych dość często występuje u ludzi ból głowy, bóle stawów, kręgosłupa, u jednych brak energii, u innych ogromna agresja.

Zwiększa się w tym czasie ilość wypadków, depresji i samobójstw.

Można o tym poczytać na Forum.LosyZiemi.pl

W trakcie burz geomagnetycznych można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach oraz silne erupcje piroklastyczne (np. Etna-Włochy).

Po silnych burzach geomagnetycznych występują trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów, mogą występować gwałtowne zjawiska pogodowe i ogólnie zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego.

Zjawisko to może być spowodowane zmianą oddziaływania jonosfery na niższe warstwy atmosfery, co skutkuje zmianami ciśnień atmosferycznych, a w rezultacie silnymi wiatrami, nawałnicami, tornadami, itp.

 

Satelitarna mapa chmur i wyładowań atmosferycznych.

Nasze pomiary pola magnetycznego.

Źródło: Forum.LosyZiemi.pl
0 0 votes
Article Rating