Uzbrojony mężczyzna w sobotę, 10 sierpnia otworzył ogień w meczecie na przedmieściach Oslo – poinformowała norweska policja. W wyniku ataku jedna osoba została ranna. Domniemany napastnik został obezwładniony i przekazany funkcjonariuszom.

Napastnik zaatakował w centrum islamskim al-Nur w Baerum na przedmieściach stolicy Norwegii, Oslo.

„Ktoś został trafiony. Nie wiemy, jak poważne są to obrażenia. Podejrzany został aresztowany. Policja jest na miejscu” – relacjonowały organy ścigania na Twitterze.

Policja przekazała, że nie ma informacji o ewentualnych innych napastnikach, ani o zatrzymanym, który, jak sprecyzowała agencja Reutera, jest „młodym białym mężczyzną”.

Ranny 75-latek

„Jeden z naszych ludzi został postrzelony przez białego mężczyznę w hełmie i mundurze” – przekazał lokalnej gazecie „Budstikka” przedstawiciel meczetu Irfan Mushtaq. Jak dodał, rannym jest 75-letni członek wspólnoty.

Według świadków napastnik uzbrojony był w dwie strzelby i pistolet. Miał na sobie kamizelkę kuloodporną i hełm. Został obezwładniony przez osoby znajdujące się w meczecie, zanim pojawiła się policja – dodał Mushtaq.

Agencja Reutera zwróciła uwagę, że w tym roku w meczecie wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa, po masakrze, do jakiej doszło w marcu w dwóch muzułmańskich świątyniach w nowozelandzkim Christchurch. Zginęło wtedy ponad 50 osób.

Zbliżają się silne oddziaływania magnetyczne, 10, 12-14 sierpnia wystąpią silne oddziaływania, 9 sierpnia wystąpi średnie

 

 

Źródło: reuters, pap
0 0 votes
Article Rating