Czeska policja poinformowała o strzałach w szpitalu w Ostrawie. Są ofiary śmiertelne. Trwają poszukiwania sprawcy.

Do ataku doszło 10 grudnia około godziny 7:19 rano w szpitalu uniwersyteckim w Ostrawie. Jak informują lokalne media, napastnik otworzył ogień na trzecim piętrze budynku, na oddziale traumatologii. Wszedł do poczekalni i zaczął strzelać do ludzi tam znajdujących się. Kiedy skończyły mu się naboje, przeładował broń i zaczął znowu strzelać. Podobno chciał się zastrzelić, ale kiedy próbował to zrobić, to miał już pusty magazynek – mówi świadek w rozmowie z czeską TV Nova.
Mężczyzna prawdopodobnie działał sam.

Policyjna obława

Z informacji przekazanych przez służby wynika, że sprawca strzelaniny zbiegł z miejsca zdarzenia. Trwa pościg za napastnikiem. „W przypadku jakiejkolwiek wiedzy prosimy o kontakt z linią 158” – podaje czeska policja.

W szpitalu prowadzona jest akcja jednostki specjalnej policji. Szef MSW dodał także, że teren wokół lecznicy patroluje helikopter policyjny. Zamknięta została sąsiadująca ze szpitalem uczelnia.

„Policja otrzymała zawiadomienie o strzałach w szpitalu w Ostrawie Porubie. Teraz funkcjonariusze interweniują na miejscu. Trwa ewakuacja placówki” – poinformowała miejscowa policja na Twitterze. Opublikowała także zdjęcie mężczyzny w czerwonej kurtce. Początkowo informowano, że to podejrzany, później fotografię usunięto. „To ważny świadek zdarzenia, ale w tej chwili pracujemy nad inną wersją i szukamy innej osoby” – przekazała policja w kolejnym wpisie.

Nie wiadomo, kim jest napastnik i jakie były motywy jego ataku. Zdjęcie poniżej jest aktualne.

Ofiary śmiertelne i ranni

Czeska telewizja poinformowała o sześciu osobach zabitych. Informację tą potwierdził minister zdrowia Adam Vojtech. Według doniesień kilka osób zostało rannych, dokładna liczba poszkodowanych na razie nie jest znana.

– Nikt nie mógł wyjść na korytarz, wszyscy zamknęliśmy drzwi, by napastnik nie mógł się nigdzie ukryć – relacjonował jeden ze świadków ataku.

Jak przypomina portal czeskiego radia, strzelanina w ostrawskim szpitalu jest drugim najbardziej tragicznym zdarzeniem w historii Czech. W lutym 2015 roku mężczyzna w restauracji w Uherskim Brodzie zastrzelił osiem osób, a później siebie.

Policja apeluje do mieszkańców miasta o zachowanie ostrożności.

Średniej siły oddziaływanie magnetyczne wystąpi między 8-9 grudnia

 

Źródło: PAP, Ct24, blesk.cz
0 0 votes
Article Rating