Dwie nastolatki w Pakistanie zostały zamordowane przez swoich krewnych. Wszystko wskazuje, że było to „zabójstwo honorowe” dokonane po tym, jak w sieci pojawił się film, na którym widać dwie dziewczyny w towarzystwie obcego mężczyzny.

Jak informują media, do sieci wypłynął filmik, na którym widać młodego mężczyznę całującego się z trzema dziewczynami. Film został nagrany przed rokiem w rejonie Północnego Waziristanu, ale dopiero teraz ujrzał światło dzienne.

Dwie z dziewczyn – 16- i 18-latka – zostały zastrzelone przez swoich bliskich. Policja zatrzymała ojca jednej z dziewczyn i brata drugiej. Wszystko wskazuje, że dokonali tzw. zabójstwa honorowego. Obaj przyznali się, że dokonali zbrodni, by „oczyścić imię rodziny” i zeznali, że ciała nastolatek pochowano na terenie wioski.

Policja poszukuje teraz trzeciej dziewczyny i mężczyzny, z którym nastolatki się całowały, by dowiedzieć się, czy przypadkiem nie spotkał ich podobny los. Według wstępnych danych śledczych, oboje najprawdopodobniej wciąż żyją.

Rejon Północnego Waziristanu jest zamieszkiwany przez bardzo konserwatywnych, islamskich Pasztunów. Kobiety mają niewiele praw i żyją według surowego „honorowego” kodeksu. Niekiedy nie mogą nawet oddalać się z domu bez towarzystwa krewnego.

Choć cztery lata temu „zabójstwa honorowe” zostały zakazane, to wciąż każdego roku nawet kilkaset kobiet jest zabijanych przez członków swoich rodzin.

 

 

Źródło: PAP, https://samachar-news.com/world-news/two-pakistani-girls-16-and-18-shot-dead-by-own-family-in-brutal-honour-killing-after-kissing-man-in-online-video/8729/
0 0 votes
Article Rating