Lekarze próbują wyjaśnić przypadek trzech braci z Pakistanu. Chłopcy w ciągu dnia zachowują się jak każde inne dziecko. Gdy zapada zmrok, są pozbawieni życia. Lekarze podejrzewają, że dzieci cierpią na nieznaną im chorobę o podłożu genetycznym. Prasa pisze o nich „słoneczne dzieci„.

Słoneczne dzieci

Słoneczne dzieci

Trzej bracia z Pakistanu mają 13 i 9 lat, najmłodszy ma rok. Sąsiedzi nazywają ich „dziećmi słońca”. To dlatego, że za dnia są aktywni i pełni energii.

Słoneczne dzieci 4

Słoneczne dzieci 3

Kiedy słońce zachodzi, wpadają w stan wegetatywny. Są wręcz sparaliżowani. Nie są w stanie nic wokół siebie zrobić, trzeba ich karmić, poić, myć i przebierać.

Po zmroku niezdolni do życia

Po zmroku są pozbawieni życia

Po zmroku są pozbawieni życia

Nazajutrz budzą się jakby nigdy nic pełni życia. I tak dzień za dniem.

Lekarze nie są w stanie znaleźć medycznego wytłumaczenia tego zjawiska.

Nazywają ich „dziećmi słońca”, ale to brzmi za zwyczajnie. To jest coś, z czym nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy – mówi dr Javed Akram z Instytutu Studiów Medycznych Pakistanu.

Podejrzewa on, że bracia z niewielkiej wsi Mian Kundi cierpią jak nieznaną medykom chorobę genetyczną.

Rodzice chłopców są kuzynami. Dwaj starsi bracia chłopców mieli podobne symptomy, ale zmarli. W rodzinie są jeszcze dwie dziewczynki, ale one są całkowicie zdrowe – wyjaśnia Akram.

Javed Akram ma nadzieję wyjaśnić przypadek braci. Swoje badania dopiero rozpoczyna. Chce pobrać materiał genetyczny od rodziców oraz od mieszkańców wsi. Liczy też na wsparcie naukowców z innych uniwersytetów.

 

Źródło: rmf24
0 0 votes
Article Rating