W Paryżu w 4 z 27 ujęć wody służby sanitarne wykryły koronawirusa. Woda z nich, choć niezdatna do picia, używana jest między innymi do mycia ulic francuskiej stolicy.

Woda niezdatna do picia z wykrytym koronawirusem pochodzi z Sekwany i kanału Ourcq. Używana jest do mycia stołecznych ulic i podlewania ogrodów czy wykorzystywana jest w fontannach, które są obecnie nieczynne. Po wykryciu wirusa w próbkach wody miasto zablokowało zanieczyszczone ujęcia.

Paryski ratusz zapewni, że stołeczna sieć wodociągowa jest bezpieczna i nadal można pić wodę z kranu bez ryzyka dla zdrowia. Sieć wody pitnej jest odseparowana od sieci wody niezdatnej do picia – oświadczyła w stacji BFM TV przedstawicielka władz miasta ds. polityki zdrowia Anne Souyris. Przyznała, że zanieczyszczenie wody pitnej „byłoby katastrofą dla Paryża”.

 

Agencja zdrowia: nie udowodniono, że woda może być źródłem zakażeń koronawirusem

Agencja zdrowia regionu Ile-de-France podkreśla, że w badaniach naukowych nie udowodniono, iż koronawirus utrzymuje się w wodzie, a woda może być źródłem zakażeń tym patogenem.

W poniedziałek francuskie władze poinformowały, że liczba śmiertelnych przypadków wśród zakażonych koronawirusem przekroczyła 20 tysięcy. Bilans pokazuje liczbę 20 265 zmarłych, u których wykryto SARS-CoV-2.

 

 

 

ŹródłoPAP, Reuters, http://www.moroccojewishtimes.com/en/2020/04/20/paris-traces-of-coronavirus-in-non-potable-water/
0 0 votes
Article Rating