W sobotę po południu piorun poraził 11 osób w paryskim parku Monceau. Większość ofiar to dzieci, które bawiły się w zorganizowanym tam kinderbalu.

W Paryżu piorun poraził 11 osób

W Paryżu piorun poraził 11 osób

Jak podaje francuski portal leparisien.fr, w sobotę po południu piorun uderzył w parku Monceau położonym w eleganckiej dzielnicy Paryża niedaleko Łuku Triumfalnego, raniąc 11 osób. Porażonych zostało ośmioro dzieci i troje dorosłych. Doznali oni poważnych poparzeń od uderzenia pioruna, gdy próbowali schronić się przed ulewą pod drzewem.

W Paryżu piorun poraził 11 osób

W Paryżu piorun poraził 11 osób

W Paryżu piorun poraził 11 osób.2

 

Ofiary były uczestnikami kinderbalu. O wydarzeniu odpowiednie służby poinformował znajdujący się w parku strażak. To on udzielił poszkodowanym pierwszej pomocy.

 

Stan krytyczny

Media podają, że służby ratunkowe zablokowały drogę dojazdową do parku na czas wywożenia ofiar wypadku. Spośród 11 osób, które z poparzeniami trafiły do szpitala Necker, sześć było ciężko rannych. Jak podaje korespondentka TVN24 z Paryża Anna Kowalska, cztery z nich – troje dzieci i jeden dorosły – walczy o życie. Pozostałych pięć trafiło do placówki w stanie stabilnym.

W Paryżu piorun poraził 11 osób 4

 

Źródło: leparisien.fr, PAP, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating