W budynku akademii wojskowej w Petersburgu doszło we wtorek do eksplozji. Według portalu Fontanka.ru wybuch spowodował ładunek domowej roboty. Resort obrony poinformował w oficjalnym komunikacie, że w eksplozji niezidentyfikowanego przedmiotu ranne zostały trzy osoby.

Ministerstwo obrony wydało oficjalny komunikat, w którym potwierdziło eksplozję i podało, że ranne zostały trzy osoby. Przekazało przy tym, że w Akademii Wojskowo-Kosmicznej im. Aleksandra Możajskiego eksplodował niezidentyfikowany przedmiot.

Portal Fontanka.ru podał zaś, że był to ładunek wybuchowy domowej roboty, który znaleziono w jednym z budynków akademii pod schodami. Po jego znalezieniu zarządzono ewakuację i wezwano grupę saperską uczelni. Ładunek wybuchł, gdy saperzy przystąpili do przygotowywania go do rozminowania.

Media podawały dotąd różniące się dane o liczbie rannych – od dwóch do czterech. Fontanka.ru podaje, że nikt z kursantów akademii nie odniósł obrażeń, a życie rannych nie jest zagrożone.

Wojskowy wydział śledczy Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej wszczął sprawę karną i poinformował, że trwa ustalanie pochodzenia przedmiotu, który spowodował eksplozję.

Prestiżowa akademia im. Możajskiego kształci oficerów wojsk obrony powietrzno-kosmicznej rosyjskich sił zbrojnych.

 

 

 

Źródło: PAP, tvn24, https://www.urdupoint.com/en/world/at-least-4-injured-as-blast-hits-military-aca-583530.html
0 0 votes
Article Rating