Tianlong 1508 to odmiana arbuza, która po 90 dniach daje plon składający się nawet ze 131 owoców. Wyhodowana przez chińską firmę Zhengzhou Research Seedling Technology roślina ustanowiła nowy rekord Guinnessa.

Pewna odmiana arbuza o nazwie Tianlong 1508 po trzech miesiącach dała plon składający się ze 131 arbuzów -2

O ile w zwykłym arbuzie na początku także może być więcej owoców (na 1 roślinie znajduje się bowiem 10-30 kwiatów żeńskich i 100-400 męskich), o tyle później roślina inwestuje w dojrzewanie wyłącznie najsilniejszych. W odmianie uzyskanej przez zespół Zhu Xueganga żaden owoc nie obumiera.

Pewna odmiana arbuza o nazwie Tianlong 1508 po trzech miesiącach dała plon składający się ze 131 arbuzów -3

„Król wśród arbuzów” został posadzony 26 kwietnia w Xizheng na działce o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Kwitnienie rozpoczęło się 1 czerwca, a 31 lipca można już było zbierać 131 owoców. Średnia waga owocu wynosi 10 kg: najmniejszy ważył 5 kg, a największy aż 19.

Pewna odmiana arbuza o nazwie Tianlong 1508 po trzech miesiącach dała plon składający się ze 131 arbuzów -1

Tianlong 1508 jest ponoć bardzo odporny na choroby i dobrze rośnie nawet na piaszczystym podłożu. Xuegang podkreśla, że kluczem do sukcesu była niewątpliwie temperatura wody (nie może ona być zimna). W tym celu na działce zainstalowano specjalne cysterny. Co rano rozplątywano płożące się łodygi. Poza tym uprawa była zupełnie niekłopotliwa. Na razie nie wiadomo, kiedy rekordowa odmiana będzie dostępna w handlu.

 


Red.:

Mam nadzieję, że do sukcesu nie doprowadziły genetyczne eksperymenty.

Źródło: Oddity Central, KopalniaWiedzy
0 0 vote
Article Rating