Mały Oliver został najmłodszym pacjentem w USA, którego poddano przeszczepowi serca – poinformowali w czwartek jego rodzice. Dziecko przeszło operację w szpitalu dziecięcym w Phoenix (stan Arizona).

USA - Sześć dni po urodzeniu dziecko otrzymało nowe serce

Oliver Crawford urodził się siedem tygodni przed terminem z poważną wadą serca i jedynie przeszczep mógł uratować mu życie.

– Lekarze mieli nikłe nadzieje, że Oliver przeżyje i kiedy po 33 tygodniach odeszły mi wody płodowe byliśmy przygotowani, że urodzi się martwy – powiedziała jego Matka Caylyn Otto. – A jednak wszystko się udało – dodała.

 

Nie wykształciło się prawidłowo

Rodzice Olivera dowiedzieli się, że jego serce nie wykształciło się prawidłowo w 20 tygodniu ciąży. Po kilku godzinach od przyjścia na świat Oliver został przebadany, aby sprawdzić, czy jest wystarczająco silny na operację. Cztery dni po urodzeniu został umieszczony na krajowej liście osób oczekujących na przeszczep. Dopisało mu szczęście – odpowiedniego dawcę znaleziono już po dwóch dniach .

Operacja trwała 10 godzin. Jak poinformował szpital, stan zdrowia dziecka systematycznie poprawia się, chociaż jego płuca są jeszcze słabe. Oliver waży obecnie 2,8 kg.

– Po oczekiwaniach najgorszego, Oliver jest dla nas prawdziwym cudem – powiedział ojciec dziecka

0 0 votes
Article Rating