Stado lecących szpaków potrafi wprawić w osłupienie. Ptaki rewelacyjnie współpracują, tworząc przy tym niewiarygodne formacje. Zachwycające zjawisko udało się zarejestrować w okolicy miasta Rahat w Izraelu.

ISRAEL-BIRDS-STARLINGS

Tworzące pulsującą, jakby samoistnie funkcjonująca chmurę, stado ptaków zwiększa w ten sposób szanse każdego osobnika na znalezienie pokarmu i bezpieczeństwo.

Drapieżniki usiłujące upolować pojedynczą sztukę wlatując w podobną formację tracą orientację przestrzenną i najczęściej rezygnują z próby posilenia.

Ćwierkająca chmara

Zarejestrowane stado uformowało się w Izraelu, na niebie nad miastem Rahat.

Na filmie widać jak żyjąca własnym życiem ciemna chmura, stale zmieniająca kierunek lotu. Eksperci od ptasich zachowań wskazują, że najlepszą porą na obserwacje tego typu formacji jest zmierzch. Wówczas zwierzęta zbierają się w stada poszukując dogodnego miejsca do snu.

Piękne ptasie struktury na izraelskim niebie 8 Piękne ptasie struktury na izraelskim niebie 7 Piękne ptasie struktury na izraelskim niebie 6 Piękne ptasie struktury na izraelskim niebie 5 Migrating starlings fly in a formation near Rahat Piękne ptasie struktury na izraelskim niebie 3 Piękne ptasie struktury na izraelskim niebie 2

Źródło: Reuters TVm tvnmeteo
ptaki, szpaki, taniec, struktury, formacje, Izrael, birds, starlings, dance, structures, formations, Israel.
0 0 votes
Article Rating