Trzy auta spłonęły na parkingu jednego z osiedli w Piszu. Teorii, jak doszło do pożaru było wiele, jednak ostateczna wersja zdarzeń, którą ustalili policjanci zaskoczyła mieszkańców. Okazało się, że właściciel jednego z aut, wlewając w nocy benzynę do baku, postanowił przyświecić sobie zapalniczką. Samochody stanęły w płomieniach.

Pisz, Polska - Wyjątkowy kretynizm, wlewał w nocy benzynę do baku i przyświecał sobie zapalniczką -2

Samochody spłonęły w minionym tygodniu na ul. Rybackiej w Piszu. Według pierwszych ustaleń pierwszy zapalił się passat i od niego nadpalony został opel, stojący po lewej stronie i audi po prawej stronie. Z relacji świadków wynikało, że po wybuchu pożaru z parkingu uciekało dwóch mężczyzn. Podejrzeń mieszkańców było wiele. Oceniali, że doszło do podpalenia aut.

Pisz, Polska - Wyjątkowy kretynizm, wlewał w nocy benzynę do baku i przyświecał sobie zapalniczką -3

Jeden trzymał lejek, drugi wlewał paliwo

Sprawą zajęli się kryminalni z piskiej policji, którzy ustalili, że samochody zapaliły się od opla – auto zostało kupione przez właściciela dzień wcześniej.

– W samochodzie nie było paliwa, więc poszedł do garażu skąd przyniósł plastikową bańkę z benzyną. Wracając spotkał znajomego, którego poprosił o pomoc przy tankowaniu opla. Obaj poszli na parking – relacjonuje podkom. Anna Szypczyńska.

Jak mówi, jeden z mężczyzn trzymał lejek zrobiony z plastikowej butelki, a drugi wlewał paliwo. – Było ciemno, więc jeden z nich wyjął zapalniczkę, aby przyświecić. Od zapalniczki natychmiast zapaliła się benzyna i w ten sposób doszło do pożaru opla – wyjaśnia.

Pisz, Polska - Wyjątkowy kretynizm, wlewał w nocy benzynę do baku i przyświecał sobie zapalniczką -1

Przerażeni mężczyźni uciekli

Z relacji śledczych wynika, że mężczyźni próbowali jeszcze przesunąć passata stojącego obok, aby się nie zapalił, ale najwyraźniej im się nie udało. – Ostatecznie przerażony właściciel opla wraz ze znajomym uciekli – dodaje podkom. Szypczyńska.

Policjanci sprawę badają, ustalili, że nie doszło do celowego podpalenia, ale mężczyźni mogą usłyszeć zarzut „sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego”, za co kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat więzienia.

 

Źródło: tvn24
0 0 vote
Article Rating