Google i Facebook połączyły siły z firmami TE SubCom oraz Pacific Light Data Communication i wspólnie położą kabel łączący Hongkong z Los Angeles. Łącze będzie miało długość 12 800 kilometrów, a jego przepustowość sięgnie 120 Tbps. Będzie to więc najszybszy transpacyficzny kabel komunikacyjny. Jak zapewnił Brian Quigley z Google’a, jeśli nie pojawią się jakieś poważne przeszkody, to dane będzie można przesyłać już w roku 2018.

poloza-swiatlowody-na-dnie-pacyfiku-o-dlugosci-12400-km-ktore-polacza-hongkong-z-los-angeles-predkoscia-120-tbps

Pacific Light Cable Network (PLCN) zapewni szybszy przesył danych i mniejsze opóźnienia niż dotychczas istniejąca infrastruktura. Dzięki temu mieszkańcy Azji zyskają lepszy dostęp do usług Google’a czy Facebooka.

poloza-swiatlowody-na-dnie-pacyfiku-o-dlugosci-12400-km-ktore-polacza-hongkong-z-los-angeles-predkoscia-120-tbps

Giganci IT często angażują się w budowę kabli podmorskich, gdyż dzięki temu mogą sprzedawać usługi lepszej jakości. Niedawno Google zakończyło swój udział w przedsięwzięciu, w ramach którego powstał kabel „Faster” o przepustowości 60 Tbps, który połączył USA i Japonię. Z kolei w I kwartale 2018 roku ma rozpocząć pracę kabel Marea, którego właścicielami są Facebook, Microsoft i Telefonica. Łączy on USA z Europą.

0 0 votes
Article Rating