Idea Bank dzięki współpracy z iTaxi wprowadzi do trzech polskich miast usługę Money Collection. Za pomocą mobilnej aplikacji klient będzie mógł zamówić samochód, we wnętrzu którego znajdzie bankomat z funkcją wpłatomatu.

Mobilny bankomat foto: bankier.pl

Mobilny bankomat foto: bankier.pl

Co trzeci właściciel małej firmy przyjmuje płatności w gotówce, a aż 80% z nich nie korzysta z usług konwoju, lecz samodzielnie dostarcza pieniądze do banku. By zmniejszyć ryzyko napadu i pozwolić przedsiębiorcom zaoszczędzić czas Idea Bank wprowadzi do końca tego roku usługę Money Collection. Na początek wystartuje ona w trzech miastach: Warszawie, Poznaniu i Elblągu. Docelowo usługa obejmie swym zasięgiem całą Polskę.
Money Collection będzie działało podobnie jak zamawianie taksówki w iTaxi. Klient zaloguje się przy pomocy tokena uzyskanego z banku do aplikacji mobilnej (iOS, Android), a następnie wybierze samochód-bankomat znajdujący się najbliżej niego. System GPS będzie dokładnie pokazywał gdzie znajduje się auto i za ile minut dotrze we wskazane miejsce. Wpłacone pieniądze znajdą się w ciągu maksymalnie 30 minut na koncie klienta. W ten sam sposób zamówimy dostawę gotówki do firmy.
Idea Bank jako swoją flotę wykorzysta samochody BMW i3 z napędem elektrycznym. Auta mają być dobrze zabezpieczone przed kradzieżą, ale nawet jeśli dojdzie do jakiegoś porwania klient nie poniesie straty, gdyż jego pieniądze są księgowane niemal natychmiast.
Usługa będzie darmowa więc prawdopodobnie odniesie duży sukces. Może w ślad za Idea Bankiem podążą także konkurenci.

Źródło: Chip

0 0 vote
Article Rating