Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sobotę wieczorem 21 marca wjechał ciągnikiem pod pociąg, doprowadzając do katastrofy w ruchu lądowym.

Do wypadku doszło na linii kolejowej między Gnieznem a Wrześnią. Jak poinformował w niedzielę rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą zdarzenia jest mężczyzna jadący ciągnikiem rolniczym z przyczepą.

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zobaczył pociąg towarowy. Nie wiadomo dlaczego wjechał na wolne torowisko i ruszył w kierunku Wrześni. Przejechał torami kilkaset metrów. Gdy zobaczył kolejny pociąg, jadący od czoła w jego kierunku, chciał uciec do rowu – nie zdążył – podał Borowiak.

Wskutek zderzenia uszkodzeniu uległ pociąg Kolei Wielkopolskich, słup trakcji elektrycznej, a także pojazd 44-latka. Nikt nie odniósł obrażeń.

Wielkopolska Policja:

Jechał traktorem po torach kolejowych i uderzył w rozpędzony pociąg.

Z naszych wstępnych informacji wynika, że mężczyzna jechał ciągnikiem rolniczym Zetor z przyczepą. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pomiędzy miejscowościami Czerniejewo i Czeluścin traktorzysta zobaczył pociąg towarowy. Nie wiadomo dlaczego zjechał na wolne torowisko i ruszył w kierunku Wrześni.
Przejechał torami kilkaset metrów. Gdy zobaczył kolejny pociąg, jadący od czoła w jego kierunku, chciał uciec do rowu. Nie zdążył. Lokomotywa pociągu osobowego uderzyła w przyczepę.
Straty? Zniszczona lokomotywa, wywrócony traktor z przyczepą, uszkodzony słup trakcji elektrycznej. Sprawca, 44-latek jest pod kontrolą policjantów z Gniezna. Odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating