W czwartek 18 czerwca około godziny 13:00 w okolicach sanatorium „Pałac na wodzie” w Augustowie doszło do ataku z użyciem noża. Napastnik zaatakował kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

Zdjęcie ilustracyjne

Na miejscu zdarzenia aktualnie trwają czynności dochodzeniowe. Jak na razie nie są znane szczegóły zajścia. Nie wiadomo również czy sprawca został złapany.

To już drugi atak z użyciem noża w Augustowie w ciągu niecałej doby.

 

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie środowego ataku

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał sprawca ataku z użyciem noża, do którego doszło na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie w środę 17 czerwca wieczorem. Siedzącemu na ławce mężczyźnie 40-letni napastnik zadał 7 ciosów. Szef augustowskiej prokuratury Tomasz Milanowski mówi, że stan poszkodowanego – 60-letniego mieszkańca miasta jest ciężki, ale nie zagrażający życiu.

– Na terenie Augustowa miało miejsce zdarzenie, podczas którego sprawca uderzył siedmiokrotnie poszkodowanego. Wykonał 4 ciosy w szyje i 3 w okolice klatki piersiowej. Jak wynika ze wstępnej opinii, napastnik zadał obrażenia ciała, które spowodowały na razie rozstrój zdrowia na okres dłuższy niż 7 dni. Ponadto biegły stwierdził, że zagrażały one życiu ofiary – mówi Tomasz Malinowski.

Napastnika złapano kilka ulic od miejsca zdarzenia. Był pod wpływem alkoholu. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

W miarę słabe oddziaływania magnetyczne wystąpią 17 i 19 czerwca

 

Źródło: radio.bialystok.pl
0 0 votes
Article Rating