Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w sobotę rano do granicy Polski dociera chłodny front atmosferyczny. Dorzecze Odry osiągnie około południa. Wieczorem silne wyładowania atmosferyczne, ulewnie padający deszcz i gradobicia mogą wystąpić w centrum kraju.

STREFA 1

Nad Niemcami front atmosferyczny na linii Jarmen – Angermunde – Zinnwald zbliża się do  zachodniej granicy Polski z prędkością 50km/h. Wzdłuż frontu występują przelotne opady deszczu i lokalne burze o natężeniu słabym, w rejonie Jarmen umiarkowanym.

Ulewy i porywisty wiatr

W ciągu dnia zachmurzenie na zachodzie kraju będzie wzrastać. Front niżowy będzie przechodził przez Polskę, a wraz z nim strefa przelotnych opadów deszczu i burz. Wyładowaniom atmosferycznym mogą towarzyszyć ulewy oraz gradobicia.

W czasie burz spaść może do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Wiał będzie wiatr z południowego wschodu i z południa. Jego prędkość podczas burz może w porywach osiągać 90 km/h.

Z silnymi opadami deszczu w nocy z soboty na niedzielę powinni liczyć się zwłaszcza mieszkańcy centrum, a w niedzielę nad ranem – również wschodu Polski.

Front przechodził przez Szwajcarię i Niemcy

W piątek burzowy front przechodził przez Europę. W związku z tym ostrzeżenie przed nawałnicami ogłoszono niemal w całej Szwajcarii. Według prognoz prędkość wiatru może tam dochodzić w porywach do 155 km/h. Synoptycy spodziewają się również w sobotę rano ulewnie padających deszczy, a nawet gradobicia.

Źródło: tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating