Przed chwilą otrzymałem mailowo informacje o jasno zielonej kuli, która spadała w okolicach Poznania.

Jeśli ktoś widział to jeszcze, proszę wysyłać zdjęcia i opisy: wibi @ LosyZiemi.pl

Treści listów:

 Okolice Poznania

Witam serdecznie!

Dzisiaj godzina około 19:00 wracając z Poznania z uczelni w miejscowości Wydartowo, na gwieździstym niebie jasnozielona kula z ogonem rozświetliła niebo. Nie wiem od kiedy zaczęła się spalać, ale spalała się prawie do upadku ziemi. Dzwoniłem do domu w tym samym czasie nie słyszeli żadnego upadku, eksplozji itp. Nie byłem sam który to widziałem, jechało kilka samochodów i wszyscy przyhamowali widząc to zjawisko na niebie. Dzwoniłem też do kolegi z uczelni z Poznania, który też interesuje się takimi tematami, ale nie obserwował akurat nieba…. Niesamowity widok. Proszę o o zamieszczenie krótkiej info czy ktoś jeszcze widział tego typu zjawisko.

 

Kolejny świadek – okolice Poznania

Właśnie wszedłem na waszą stronę i czytam o zjawisku jakie ludzie widzieli w okolicach Poznania.

Ja również obserwowałem to przez chwile na niebie i myślałem że to kometa z zielonym ogonem, było to bardzo dobrze widoczne bo niebo czyste było jak łza.
Ja to widziałem o 19.20 nad Międzyrzeczem w woj.Lubuskie,niestety nie mam zdjęć.
Pozdrawiam Daniel.

Grudziądz
Helo ja jestem z okolic Grudziądza i słyszałem pierdyknięcie koło 19 a znów mama widziała światło jak błyskawica. Kolega też coś takiego widział.
Mieszkam w Nekielce (między Wrześnią a Poznaniem), widziałem coś takiego na niebie około 19, właśnie z kierunku mniej więcej Wydartowa. Dla mnie to nie było zielone, raczej białe i zgasło jakieś 30 st nad horyzontem, nie leciało szybko, pod kątem ok. 45 w lewo w dół. Jedna większa jasna kula i za nią dwa rozbłyski. Trochę przypominało sztuczne ognie w Sylwestra albo flarę oświeteleniową

Między Radomiem a Warszawą
Witam, dzisiaj też około 19:00 ,ale między Radomiem a Warszawą, prowadząc samochód zobaczył poprzez chmury bardzo jasny sporych rozmiarów spadający obiekt.
Pozdrawiam.
Płock
Witam. Jestem z okolic Płocka. Około godziny 19.00-19.05 zobaczyłem, że za oknem robi się jaśniej i jaśniej. Wyjrzałem i dostrzegłem spadający meteoryt. Z mojej  perspektywy widać było jakby leciał na północy w stronę zachodu. Kula z białym 'ogonem”. Leciała +/- pod kątem 45 st. ze średnią prędkością. Pozdrawiam
woj. Kujawsko – Pomorskie
Witam, Kilka minut po 19.00 dzisiejszego dnia ( 2.03.2013 ) doświadczyłem tego samego zjawiska co wielu z wypowiadających się. Zaistniała sytuacja miała miejsce w miejscowości Wąbrzeźno, woj. Kujawsko – Pomorskie. Zaobserwowane ciało niebieskie podążało w kierunku Ziemi pod kątem ( nie jestem w stanie napisać jaka była to miara kąta z tego względu, że nie jestem fachowcem ). Moge jedynie przypuszczać, że miara kąta wynosiła około 45 stopni. Ciało które leciało w kierunku Ziemi rozświetliło niebo na ok. 3 -4 sekund. Gdy w koncu wygasło, niebo wróciło do normalności. Jakieś 3 min. po zajściu tego zjawiska usłyszałem grzmoty jak podczas burzy. Zaobserwowane ciało miało kolor niebieski. Pozdrawiam wszystkich którzy doświadczyli coś innego w ciągu dnia :)

Warszawa
Witam, piszę w sprawie dzisiejszego (właściwie wczorajszego już) zajścia obserwacji meteoru nad naszym krajem. Potwierdzam, że również byłem świadkiem lotu jasnego, jakby zielono-niebieskiego obiektu. Kątem oka zauważyłem, że chmura coś dziwnie świeci. Kiedy na nią spojrzałem, wyleciał z niej owy obiekt i poleciał w stronę Kampinosu (mieszkam na obrzeżach Warszawy, na Bemowie). Nie jestem w stanie ustalić czy meteor doleciał do ziemi, bo nie było słychać później żadnego hałasu. Było to przed godziną 21, o której dokładnie nie jestem w stanie określić. Na pewno po 21 dostałem telefon od znajomego, który też pasjonuje się astronomią i widział prawdopodobnie te samo zjawisko. Wrażenie było niesamowite.

Okolice Poznania
witam jestem akutat jednym z tych co przychamowali przed kolega w wydartowie jechalem citroenem czarnym c5 i nie wiedzialem co sie dzieje jasnozielone swiatlo i chcialem juz na lewo kolo torow sie chowac po tym co bylo w rosjii . do teraz nie wiemy co to bylo ale prawdopodobnie moga to byc pozostalosci z ogonow komet ktore wlasnie przelatyja przez nasz uklad sloneczny i sa widoczne po poludniowej stronie ziemii a u nas bedzie je widac juz niedlugo … pozdrawiam i mam nadzieje ze juz nie bede musial byc swiadkiem takiego zdarzenia :)

Nebrowo Wielkie, woj. pomorskie.
witam serdecznie,
Wczoraj o chwilę przed godz 19 widziałam spadającą kule z jaskrawym ogonem który w pewnej chwili aż mnie oślepił. Bardzo blisko ziemi widoczne byly już tylko iskry. Zjawisko widziane było w Nebrowie Wielkim woj. pomorskie.

Pozdrawiam Michalina

 

Toruń
Dzień dobry,

Wczoraj tj. 2.03.2013r o godzinie 19:02 czasu Polskiego, w Toruniu w okolicach Szpitala Dziecięcego ja i dwóch moich znajomych również widzieliśmy coś podobnego do opisu internautów, na waszej stronie. Na początku myśleliśmy, że to spadający samolot, lecz szybko zorientowaliśmy się ,że mamy do czynienia z czymś wynikającym z poza atmosfery .W miejscu w którym staliśmy zrobiło się jasno, blask przykuł naszą uwagę i automatycznie spojrzeliśmy w niebo .Na niebie rozbłysła kula, która spadała z dość dużą prędkością, „paląc lub spalając się”. Na pewno nie była to spadająca gwiazda, gdyż obiekt był kilkakrotnie większy i żarzył się.
Bardzo zaciekawiło nas to zjawisko, przyznajemy, że pierwszy raz widzieliśmy coś takiego. Ciekawi nas to czy obiekt ten spadł na ziemie, czy spłonął w trakcie swojej podróży do Ziemi. Mam nadzieję , że wśród świadków zjawiska znajdą się doświadczeni astronomii lub pasjonaci którzy przybliżą oraz wyjaśnią nam to nie codzienne zjawisko. Szczególnie, jeśli wczorajszy „obiekt” wylądowałby na Ziemi.

Ps. Dołączam link znaleziony na you-tube przypominający wczorajsze zjawisko, fakt nieco większe od tego które wczoraj zaobserwowaliśmy.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CKxYzMzxKWk
Pozdrawiamy, Studenci Geografii i Informatyki

 

Konin
Witam , jestem z Konina,  również byłem świadkiem tego wydarzenia . Przechadzając się wczoraj koło 8 wieczorem po słabo zaludnionych terenach mojego miasta , zostałem oślepiony jasnym światłem od mojej lewej strony , jako ,że miałem słuchawki na uszach nie doszedł mnie żaden dzwięk z zewnątrz . Obracając sie w strone światła , przez ułamek sekundy widziałem kule ognia wchodzącą w naszą atmosfere prawie ,ze prostopadle do ziemi .

 

woj.Pomorskie, niedaleko Kwidzyna
Witam. Jestem z woj.Pomorskiego niedaleko Kwidzyna. okolo godz 19. zauwazylem spadajecy obiekt w kierunku ziemi, spalajacy sie jasnym płomieniem. Zjawisko trwalo okolo 4-5 sek. obiekt przemieszczał się w kierunku zachodnim z duza szybkoscia.

 

Łódź
Witam!

Pochodzę z Łodzi. Około godziny 18:45 wracając z kolegami do domu, zobaczyłem na niebie dziwną zieloną kulę. Miała kolor dosyć intensywny i rzucała się w oczy, gdyż była duża. Na początku pomyśleliśmy, że to może być jakiś rodzaj fajerwerka, ale szybko zmieniliśmy zdanie, gdy z owej kuli zaczął wyłaniać się ogon. Cała ta sytuacja trwała kilka sekund, więc nawet nie zdążyliśmy wyjąć telefonów. Bardzo zainteresowało nas to co widzieliśmy. Postanowiłem poszukać informacji na ten temat i natrafiłem właśnie na waszą stronę internetową. Mam nadzieję, że wyjaśni się co to było.
Pozdrawiam,
Mateusz

 

Poznań
Witam ! wczoraj ok.godz 19 wracając ze sklepu zauważyliśmy jasno zieloną kulę, która rozpadała się nad horyzontem: miejsce obserwacji dzielnica Poznania- Rataje os. Oświecenia, rozpad obiektu ok.30 stopni nad horyzontem,wygląd obiektu; kolor jasno-zielony, forma i kształt przypominał flarę lecz zbyt szybko się poruszającą,potencjalny rejon upadku północny horyzont w linii prostej okolice osiedli Lecha,Tysiąclecia,Jezioro Maltańskie i okoliczne lasy bądź os. Warszawskie znajdujące się po drugiej stronie jeziora Malta.

 

Toruń
Witam mieszkam niedaleko Torunia ja i dwie inne osoby widzieliśmy to zjawisko. Wyglądało to jak spadający meteoryt przez ok 4 sekundy zrobiło się bardzo jasno i taki świetlisty punkt przeleciał po niebie a następne tak jakby się rozpadł. Po chwili było słychać odgłos podobny do grzmotu lecz dłuższy i cięższy. Ciekawe czy jakieś fragmenty tej skały doleciały do ziemi czy się całkowicie spaliły.

 

Śląsk
Spacerując wczoraj wieczorem zauważyłem bardzo jasny meteor będący najprawdopodobniej bolidem który poruszał się w rejonie gwiazdozbioru łabędzia, jego jasność wynosiła jakieś -4 mag, meteor miał kolor niebieski, jednak nie widziałem dalszej części bowiem zniknął za blokami.. Było to o godzinie 19:00, trwało to jakieś 3 sekundy. Widok zapierający dech w piersiach. Należy zaznaczyć że mieszkam na śląsku widziałem meteor lecący po północnej stronie nieba czyli gdzieś nad północno-zachodnimi województwami.


pozdrawiam

 

Miedziana Góra koło Kielc
2 marca ok.  godz 19 00 spadła biało-zielona kula światła, słychać było dość wyraźny odgłos w okolicy Miedzianej Góry koło Kielc.

 

Okolice Grudziądza
Wczoraj przed 20 zauważyłem rozbłysk i gdy spojrzałem w niebo ujrzałem ognistą kulę lecącą wprost nade mną, leciała raczej równolegle do Ziemi.

 

Gdańsk
Witam! Ja również wczoraj  o godz. 19.01 około 5 km na południe od Gdańska  zauważyłem opisane zjawisko astronomiczne.  Najpierw zaobserwowałem błyski na niebie (jak w czasie burzy) i odwróciłem się w tą stronę. W pierwszym momencie myślałem, że z chmur wychodzi samolot podchodzący  do lądowania  na lotnisko w Rębiechowie (kilkanaście minut wcześniej lądował pasażer). Wieczorem zachmurzenie wynosiło około 2-3/10 o podstawie około 800 m, widzialność ponad 10 km. W pierwszym momencie chmura przesłaniała mi obserwację i stąd te błyski, następnie jak „meteoryt” się ukazał zobaczyłem jasną kulę o wielkości kątowej około 1/2 „normalnego” Księżyca z ciągnącym się ogonem. Przelot nastąpił ogólnie z kierunku wschodniego na zachód, pod kątem około 45 stopni, trwało to  3 – 4 sekundy. Nie zauważyłem żadnego wybuchu  meteorytu gdyż zniknął mi za wysokim wałem przeciw powodziowym lub uległ spaleniu. Nie słyszałem żadnych odgłosów. Jeżeli mogę w czymś pomóc to proszę o ewentualne pytania.

Pozdrawiam

Zabrze.
Witam, Właśnie szukałam informacji na temat spadającego meteorytu, ktory zobaczyłam 2.03.2013 okolo godziny 19:00 w Zabrzu i natknęłam się na Państwa stronę.
Na początku myślałam, że to zwykła spadająca gwiazda, ale biała, iskrząca się kula zbyt długo widniała na niebie i była dużo większa od normalnej gwiazdy. Na dodatek miała długi pomarańczowy ogon.

Pozdrawiam

Tuczno k. Inowrocławia, woj. Kujawsko – Pomorskie
Witam, Kilka minut po 19.00 2.03.2013 doświadczyłem tego samego zjawiska co wielu z wypowiadających się. Było to w miejscowości Tuczno k. Inowrocławia, woj. Kujawsko – Pomorskie. Zaobserwowane ciało niebieskie skryte było za chmura nagle rozswietlil sie bardzo zielono niebieskim światłem po czym z impetem, zaczęło spadac. Ciało które leciało w kierunku Ziemi rozświetliło niebo na ok. 3 -4 sekund. Gdy w koncu wygasło, niebo wróciło do normalności. Po zajściu tego zjawiska nie usłyszałem niestety nic. Zaobserwowane ciało miało kolor niebiesko zielony. Pozdrawiam wszystkich którzy doświadczyli tego. Pierwszy raz w zyciu to widzialem niestety zdjec nie posiadam

 

 

 

 

 

 

Temat rusza na naszym Forum

0 0 votes
Article Rating