W świetle polskiego prawa pobieranie filmów z sieci nie jest nielegalne. Inaczej jest w przypadku korzystania z Torrentów – wówczas gdy pobieramy plik, automatycznie wysyłamy jego część innym użytkownikom. To zaś podchodzi pod nielegalne rozpowszechnianie treści, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

torrent

Zachodniopomorska policja rozpoczęła obławę, w wyniku której zarekwirowano już ponad 2600 komputerów osób podejrzanych o piractwo. Dlaczego nagle zaczęto interesować się użytkownikami sieci torrent? Wszystko z powodu kancelarii prawnej działającej na zlecenie właścicieli praw autorskich komediiWkręceni” z 2014 roku. Poszukiwane są osoby, które rozpowszechniały film przez Internet.

Teraz przed policjantami stoi żmudne zadanie przeszukiwanie zarekwirowanych komputerów. Jak wspomina serwis antyradio.pl procedura może potrwać latami, ale utrata peceta to nie jedyny problem podejrzanych. W przypadku znalezienia śladów świadczących o rozpowszechnianiu polskiego dzieła, użytkownikom grozi grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: chip.pl
0 0 votes
Article Rating