W Polsce młode, dobrze wykształcone kobiety spędzają weekend przy kieliszku, tak jest na przykład na Dolnym Śląsku – alarmują terapeuci. Panie sięgają po alkohol i tak odreagowują stres po pracy albo zapominają o samotności.

Kobieta i alkohol

Jednym z sygnałów, że mamy problem z alkoholem może być tzw. rytuał jego kupowania.

– Od poniedziałku wiedzą, że w piątek zakupią sobie alkohol i będą się relaksować. Trzeba też reagować na sugestie znajomych, którzy często widzą dużo szybciej niż my sami – powiedziała Sylwia Dereń, terapeutka.

Kobiety częściej niż mężczyźni pija w ukryciu, bo bardziej się tego wstydzą. Leczenie kobiet, jak mówią terapeuci, trwa dłużej. A konsekwencje zdrowotne alkoholizmu kobiet są dużo poważniejsze.

 

Dlaczego piją?

Według terapeutów to wina źle pojętego równouprawnienia. Panie chcą dorównać panom także w piciu. Piją duże ilości wina i piwa, ale także mocne alkohole. Kiedyś panowie, a dziś panie umawiają się ze sobą na wino. To niebezpieczne zjawisko stało się w ostatnim czasie nagminne.

 

Źródło: Radio ZET/PAP
kobieta, alkohol, samotność, problemy, alkoholizm, Polska, weekendy, woman, alcohol, loneliness, problems, alcoholism, Poland, weekends.
0 0 votes
Article Rating