„Pogoda w najbliższym czasie spowoduje dalsze wzrosty stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych, a lokalnie powyżej stanów alarmowych” – podaje IMGW w ostrzeżeniu wydanym dla wójewództw lubuskiego i dolnośląskiego.

Jeśli chodzi o województwo lubuskie, Instytut Gospodarki i Meteorologii Wodnej przewiduje podniesienie się poziomu wody na Czernej Wielkiej, Czernej Małej, Skrodzie i Lubszy, a także w zlewni Nysy Łużyckiej, Bobru i Kwisy.

Więcej wody też na Dolnym Śląsku

IMGW ostrzega też, że pogoda spowoduje dalsze wzrosty stanów wody powyżej stanów alarmowych w zlewni Kaczawy i Baryczy w województwie dolnośląskim. Podobna sytuacja ma być na Skrodzie i Czarnej Wodzie (zlewnia Kaczawy) oraz na Sąsiecznicy (zlewnia Baryczy).

Wzrosty powyżej stanów ostrzegawczych wystąpią w zlewniach: Nysy Kłodzkiej (Bystrzyca Dusznicka), Oławy, Bystrzycy (Pełcznica), Widawy, Kaczawy (Nysa Szalona, Czarna Woda, Skora), Baryczy (Kuroch, Sąsiecznica, Orla), Bobru (Kamienica), Kwisy (Czarny Potok) i Nysy Łużyckiej (Witka).

Winna pogoda

– Aktualnie przez Polskę przechodzi pas opadów, ciągnie się od Pomorza przez centrum kraju. Od poniedziałku temperatura będzie stopniowo obniżać się, a do Polski zaczną napływać zimne masy powietrza znad Rosji – zapowiada Arleta Unton-Pyziołek.

 

Źródło: PAP, tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating