W czwartkowe przedpołudnie 24 września w jednym z bloków w Chrzanowie mężczyzna dźgnął kobietę nożem. Sam zamknął się w swoim mieszkaniu.

Przy ulicy Pęckowskiego w Chrzanowie w czwartkowy ranek doszło do awantury w jednej z klatek bloku. Gdy 68-letnia kobieta zwróciła uwagę sąsiadowi (prawdopodobnie chodziło o zalanie mieszkania), ten ranił ją nożem. Poszkodowana trafiła do szpitala. Sam 47-letni napastnik zabarykadował się w mieszkaniu. Nie chciał go otworzyć.

– Na miejsce zostali wezwani policyjni kontrterroryści oraz mediatorzy z KWP w Krakowie. Długo rozmawiali z mężczyzną przez zamknięte drzwi – relacjonuje rzecznik KPP w Chrzanowie Iwona Szelichiewicz.

Na dachach ulokowani zostali snajperzy. Na szczęście nie musieli zadziałać.

– Po dłuższych negocjacjach mężczyzna ostatecznie dobrowolnie otworzył mieszkanie. Został zabrany karetką na badania – dodaje Iwona Szelichiewicz.

Jednak na miejscu słychać było, że używane są granaty hukowe – gdy 47-latek sam uchylił drzwi, kontrterroryści weszli do mieszkania jednocześnie od strony klatki i balkonu.

Trwająca kilka godzin akcja obserwowana przez wielu mieszkańców osiedla zakończyła się w południe. Na razie nie wiadomo, czy napastnik był pod wpływem alkoholu lub narkotyków ani jakie zostaną mu postawione zarzuty.

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią między 24-30 września ze szczytami 25, 28 i 30 września

 

Źródło: przelom.pl
0 0 votes
Article Rating