Jedna osoba zginęła, a osiem zostało rannych w ataku nożownika w galerii handlowejVIVO!” w Stalowej Woli na Podkarpaciu. Mężczyzna został obezwładniony – jest w rękach policji.

Do zdarzenia doszło po godzinie 15:00 w największej w Stalowej Woli galerii handlowej przy ul. Chopina. Nożownik – 27-letni mieszkaniec miasta Konrad K. – zaatakował klientów, raniąc ich w plecy.

Szaleniec ranił co najmniej 9 osób, jedna z nich zmarła w szpitalu. Ofiara śmiertelna to kobieta. Początkowo informowano o 6 poszkodowanych.

Pomocy na miejscu udzielali zarówno ratownicy, jak i strażacy, którzy byli pierwsi na miejscu tragedii.

Ludzie znajdujący się w galerii próbowali zatrzymać mężczyznę, w tym jeden z ochroniarzy. Sprawca, jak mówią niektórzy świadkowie, zachowywał się tak, jakby był w amoku. Policja ustaliła, że nie był wcześniej notowany. Trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy. Pobrano od niego krew do badań na obecność innych substancji.

Większość ran poszkodowanych to rany cięte i kłute. Nieoficjalnie wiadomo, że część tych osób ma bardzo poważne obrażenia. Z miejsca dramatu zabierały ich karetki pogotowia oraz strażacy.

Sprawcę schwytano, na miejscu pracują policjanci.

O ataku usłyszałem od osoby pracującej w centrum handlowym. W środku biegał szaleniec i na oślep dźgał nożem, jak leci. W środku widziałem trzy zakrwawione osoby – mówił nam pan Marcin.

O ataku informowali nas też ci, którzy przed nożownikiem chronili się w sklepach galerii przy Chopina. W galerii są komunikaty, żeby nie opuszczać centrum. Sklepy są pozamykane – mówił jeden ze świadków.

Ten komunikat wciąż obowiązuje – ci, którzy uciekli do sklepów, mają tam pozostać.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że w sprawie wydarzeń w Stalowej Woli premier Beata Szydło skontaktowała się już z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem.

 

Źródło: rmf24

 

Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się
niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają innych.

 

Słońce – W sobotę kolejna dziura koronalna znajdzie się na wprost Ziemi i wygeneruje burzę jonosferyczną, na wschodzie wystąpił duży wyrzut plazmy

 

 

 


 

0 0 votes
Article Rating