34-letni pacjent szpitala w Zgierzu koło Łodzi zaatakował nożem innych chorych w placówce. Zmarł, po tym jak się samookaleczył. Do tego zdarzenia doszło w czwartek późnym wieczorem.

Nożownik

Mężczyzna – pacjent zgierskiego szpitala – ugodził nożem dwie osoby, które również były leczone w placówce.

Najciężej ranny pacjent jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Mężczyzna jest po kilku poważnych operacjach. Drugi ranny ma niegroźne obrażenia.

W starciu z agresywnym pacjentem ucierpiała także pielęgniarka i ordynator oddziału odwykowego, którzy zostali uderzeni pięścią w twarz.

Po ataku na innych, pacjent zgierskiego szpitala sam się okaleczył. Chory zadał sobie wiele ciosów. Mimo podjętej reanimacji przez personel szpitala i policjantów, nie udało się go uratować.

Mężczyzna sam zgłosił się na leczenie wczoraj wieczorem.

Polska - Nożownik zaatakował w szpitalu w Zgierzu

Był spokojny, nic się nie działo. Nagle około godziny 22:00 oszalał– wyjaśnia w rozmowie z naszą dziennikarką Agnieszką Wyderką pełniący obowiązki zastępcy dyrektora ds. opieki zdrowotnej zgierskiego szpitala Arkadiusz Olędzki.

Personel i pacjenci zgierskiego szpitala są wstrząśnięci tragedią. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się tam nic podobnego, a oddział odwykowy jest znany w całym województwie ze skuteczności leczenia uzależnienia od alkoholu.

Dramatyczna rzecz się wydarzyła. Personel zachował się fantastycznie. Uratował sporą część pacjentów i umożliwił im ucieczkę. Wszyscy są roztrzęsieni, w bardzo dużym stresie– mówi dr Arkadiusz Olędzki.

I dodaje, że szpital nie ma możliwości sprawdzenia, co pacjent wnosi do oddziału odwykowego, a siły można użyć dopiero w chwili, gdy chory zagraża sobie lub innym.

Okoliczności sprawy wyjaśnia prokuratura. Śledczy będą teraz wyjaśniać, skąd wziął się nóż u mężczyzny. Możliwe, że miał go przy sobie, gdy był przyjmowany do szpitala.

 

Źródło: rmf24
0 0 votes
Article Rating