Począwszy od dzisiaj nawet przez tydzień można się spodziewać codziennych burz z ulewnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem. Do tego temperatura będzie się zbliżać lub przekraczać 30 stopni.

Bardzo nieprzyjemną pogodę będziemy mieć w następnych dniach. Ostatnio było chłodno i mokro, a teraz będzie gorąco i także mokro.

Efektem będzie parne powietrze, które niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Już dzisiaj w większości regionów naszego kraju spodziewamy się opadów deszczu, którym miejscami mogą towarzyszyć burze.

Najwięcej burz, jednocześnie o dużej intensywności, spodziewanych jest na południu, w centrum i na wschodzie kraju.

Tam niewykluczone, że burzom mogą towarzyszyć gradobicia i porywisty wiatr. Oznacza to, że trzeba się liczyć z punktowymi podtopieniami oraz zniszczeniami w budownictwie, drzewostanie i energetyce.

Burze będą się przemieszczać z biegiem godzin z zachodu na wschód, obniżając temperaturę. Na zachodzie, gdzie pada i grzmi od drugiej połowy nocy, temperatura nie przekroczy dzisiaj 25 stopni. W pozostałych regionach będzie gorąco, od 28 do 30 stopni.

Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu oraz częściowo na Mazowszu termometry mogą pokazać przeszło 30 stopni. To właśnie z powodu tak wysokiej temperatury burze mogą być w tych regionach gwałtowne.

Jutro upał przeniesie się na zachód, a od niedzieli (10.07) powróci na wschód, gdzie się utrzyma przez co najmniej tydzień. Przez cały czas będą nam towarzyszyć burze, które nadal mogą być intensywne i powodować spustoszenia. Poniżej najnowsze ostrzeżenia przed burzami i upałem.

Źródło: twojapogoda.pl

0 0 votes
Article Rating