Tragedia na trasie A6 pod Szczecinem. W zderzeniu sześciu aut osobowych i ciężarówki, zginęło 6 osób. Cztery trafiły do szpitali.

Tragedia wydarzyła się na A6 między węzłami Kijewo i Dąbie, w odległości 500 metrów od zjazdu na Wielgowo w kierunku Świnoujścia: zderzyło się tam sześć aut osobowych i ciężarówka.

Kilka pojazdów stanęło w płomieniach. Ogień strawił 5 osobówek i naczepę tira.

W karambolu uczestniczyły w sumie 22 osoby, sześć z nich zginęło na miejscu.

Według najnowszych informacji z pogotowia, 4 poważnie ranne osoby trafiły do szpitali, natomiast 12 podróżnym – w tym 7 dzieci – nic się nie stało.

W akcji ratunkowej uczestniczą strażacy, wezwano 5 karetek i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy rozdzielają i przeszukują spalone wraki samochodów, żeby upewnić się, że w pojazdach nie jechał nikt więcej. Na miejsce przyjechał prokurator.

Trasa A6 na przeciwległym pasie w kierunku Szczecina była przejezdna, ale przed godziną 16:00 doszło tam do zderzenia trzech aut osobowych. Jezdnia jest zablokowana.

Po tych dwóch wypadkach Wracający zakorkowany jest objazd prowadzący przez Dąbie. Stoi ulica Goleniowska. Utknąć w korku można też jadąc przez Kliniska i Załom, jak i przez węzeł Dąbie. Można próbować objazdu przez Wielgowo lub ulice Tczewską i Pucką.

 

 

 

Źródło: rmf24

 

 

0 0 votes
Article Rating