Na trasie Legnica – Malczyce wykoleił się pociąg towarowy przewożący węgiel i wodorotlenek sodu. Nikomu nic się nie stało, nie ma żadnego zagrożenia dla środowiska.

Polska - Wykoleił się pociąg towarowy 5

Do zdarzenia doszło w okolicy nastawni Piekary Wielkie około godziny 14:00. Maszynista nie zatrzymał się przed semaforem, pociąg wjechał na ślepy tor a następnie wykoleił się. 

 – Pociąg jechał z Węglińca do Rybnika – mówi Krzysztof Szczepański, naczelnik sekcji eksploatacji PKP Cargo w Legnicy. – Pociąg przewoził węgiel i wodorotlenek sodu. Znajdują się one w tylnych wagonach. Po sprawdzeniu okazało się, że nie ma żadnych przecieków szkodliwej substancji.

Trzykrotnie przebadano trzeźwość maszynisty prowadzącego skład. Mężczyzna jest trzeźwy. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ponieważ źle się poczuł. Nie potrafi wytłumaczyć co się stało.

W wyniku wypadku jeden z torów na trasie z Legnicy do Wrocławia został wyłączony z ruchu. Utrudnienia potrwają do czasu aż policja i komisje PKP Cargo i PLK zakończą swoje czynności mające ustalić przyczynę zdarzenia.

Polska - Wykoleił się pociąg towarowy 6 Polska - Wykoleił się pociąg towarowy 4 Polska - Wykoleił się pociąg towarowy 3 Polska - Wykoleił się pociąg towarowy 2 Polska - Wykoleił się pociąg towarowy 1

Źródło: moto.lca.pl
0 0 votes
Article Rating